Vítězem šesté řady německého Hlasu se stal Tay Schmedtmann

V neděli večer bylo v Německu odvysíláno finále šesté řady německého Hlasu. Po třech letech si diváci zvolili mužského vítěze. Poprvé také vyhrál tým Andrease Bouraniho.


Hlas se v Německu těší tak velké oblibě, že mu před třemi lety přibyl i mladší sourozenec v podobě dětské verze. Narozdíl od Superstar, která se v Německu také stále vysílá, si Hlas kromě velké obliby každoročně zajišťuje velká mezinárodní jména pro své finálové přenosy.

Letos se diváci dočkali celkem pěti vystoupení, kdy čtyři doprovázely samotné finalisty. Na pódiu se tak představili OneRepublic, John Legend, Emeli Sandé, James Arthur a samostatně pak i Alicia Keys.

O vítězi diváci již tradičně rozhodli skrze televizní hlasování a nutno říci, že o pár hlasů více a o jednoznačné vítězství by se nejednalo. Dvacetijednaletý zpěvák Tay Schmedtmann porazil hudebního soka Robina Resche s pouhými 53,87%. Zajímavostí je fakt, že tentokrát se do finále probojovali pouze zástupci mužského pohlaví.

Úředník ze západního Německa rodné zemi představil novou baladou Lauf Baby Lauf, jež se nyní také stala Tayovým prvním singlem. Navíc se jedná o první německy nazpívanou skladbu, jež vyhrála Hlas. Všechny předešlé vítězné písně byly vždy otextované v angličtině.

Zdroj fotky: Pro7/Sat.1/Bernd Jaworek

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *