Wicked Fever: indie-popově laděná deska od Jonah se parádně hodí do letní pohody (recenze)

Berlínské indie-popové duo Jonah se v rodném Německu prosadilo zhruba před tři a půl roky s prvním singlem All We Are, který je mimochodem také součástí debutové desky Wicked Fever.


Melancholicky laděná skladba All We Are byla tenkrát použitá v reklamě pro Vodafone a i přesto, že s ní dvojice Angelo Mammone a Christian Steenken nezbourali německou hitparádu, rozhodně zanechali hudební dojem. Audio k singlu na YouTube za celou dobu posbíralo přes milión zhlédnutí a totéž platí i o oficiálním vizuálu.

Dalším představeným singlem se stala v roce 2015 optimisticky zaměřená Deep Deep Blue, která na první poslech připomíná Milky Chance. Kapela se koncem roku 2015 stáhla a začala intenzivně pracovat na debutu Wicked Fever. Právě titulní skladba, která otevírá jedenácti položkový tracklist celého alba, nemusí na první poslech působit milým dojmem, melodicky ale celkově zapadá do celého pojetí této desky.

Rytmicky pojmutá Lost Love se skvěle doplňuje s další písní na tracklistu, DNA, kdy obě společně nabízí chytlavý popový zážitek. Na podobné vlně se veze i Body Heat společně s Call Me. Skladba Run paradoxně zpomaluje album těsně před jeho vyvrcholením – nutno podotknout, že to vůbec není na škodu, jelikož právě tato skladba v sobě nese svou vlastní energii a sílu.

Celé album trochu otravným způsobem zpomaluje předposlední píseň RE: About Last Night. Zavírák So High dává důstojné sbohem celé desce a ukazuje, že dva roky tvrdé práce mohou přinést úžasně vyprodukované ovoce.

Zdroj fotky: Facebook Jonah

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *