Zedd a Kraftwerk jsou nominováni na Grammy

Tento týden byly představeny všechny nominace na prestižní hudební ocenění Grammy. Letos se do nominací opět probojovali hned dva zástupci z Německa a to hudební producent Zedd a electro uskupení Kraftwerk.


Není to poprvé, kdy byli oba interpreti nominováni na Grammy. Zedd byl poprvé nominován v roce 2014 se skladbou Clarity v kategorii Best Dance Recording a hudebník tuto nominaci proměnil.

Kraftwerk mají za sebou delší Grammy historii – v ´82 byli nominováni v kategorii Best Rock Instrumental Performance s albem Computer World. O 24 let později k této nominaci přidali další a to v kategorii Best Dance/Electronic Album za desku Minimum-Maximum. Na Grammy sošku si ale uskupení muselo počkat až do roku 2014, kdy jim bylo Grammy uděleno v kategorii Za celoživotní dílo. O rok později byli v rámci Grammy uvedení do Síně slávy za album Autobahn.

Zedd letos stojí v kategorii Best Pop duo/group performance spolu s Alessii Carou za jejich skladbu Stay. Dvojice to nemá lehké, jelikož spolu s nimi jsou v této kategorii nominováni také The Chainsmokers s Coldplay (Something Just Like This), Luis Fonsi a spol. (Despacito), Imagine Dragons (Thunder) a Portugal. The Man (Feel It Still).

Kraftwerk jsou nominováni v kategorii Best Dance/Electronic Album za desku 3-D The Catalogue. V jejich kategorii jsou nominováni Bonobo (Migration), Mura Masa (Mura Masa), Odesza (A Moment Apart) a Sylvan Esso (What Now).

Hlasování ve všech kategoriích probíhá od 7. do 21. prosince 2017. Samotné předávání proběhne v Madison Square Avenue v New York City 28. ledna 2018.

Zdroj úvodních fotek: Twitter Zedda, northrop.umn.edu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *