Zedd po třech letech opět získal MTV VMA ocenění za vizuál ke Stay

Koncem měsíce srpna se uskutečnil 34. ročník předávání video hudebních ocenění televize MTV. Večerem provázela americká popová zpěvačka Katy Perry, jejíž výkon přinesl galavečeru nejnižší sledovanost v celé historii předávání. Německý EDM producent Zedd si letos odnesl sošku za video k psychologické Stay.


Zedd je znám spoluprácemi s hvězdnými jmény, však jedna z prvních, ke skladbě Stay the Night s Hayley Williams mu také vynesla MTV VMA v roce 2014. Letošní hvězdná spolupráce s Kanaďankou Alessiou Cara mu přinesla již druhé ocenění.

Alessia není žádná rychlokvaška, na hudební scéně zazářila již loni hned se dvěma singly, na kterých se podílela i jako textařka/skladatelka – Scars to Your Beautiful a How Far I´ll Go a s nimiž pokořila především Evropu.

Spolupráce Alessii se Zeddem vyústila v singl Stay, který byl oficiálně představen koncem února 2017. Skladba se vyhoupla na první příčku v USA a Austrálii, v Česku a na Slovensku se vešla do TOP10. Lyrics video dosáhlo na 220 miliónů zhlédnutí. Oficiální video, jenž bylo publikováno v polovině dubna si zatím našlo okolo 53 miliónů kliknutí.

Video samo o sobě pojednává o páru složeném ze Zedda a Alessi Cary, jejichž příběh se neustále vrací v čase a až na konci videa se divák dozvídá, že Zeddova postava podlehla zranění v auto havárii. I přesto, že se skladba nese v typickém zeddovském EDM stylu s hype refrénem, hlas Alessii Cary dodává Stay na autentičnosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *