Zkopírovala Taylor Swift Caspera?

Populární americká zpěvačka Taylor Swift tento týden vydává dlouho očekávanou desku Reputation, ze které pochází i jeden z prvních singlů …Ready for It. Počáteční melodie nápadně připomíná Casperův loňský hit Lang lebe der Tod.


Německý rapper měl už v loni vydat desku Lang lebe der Tod, ze které v červnu představil stejnojmenný pilotní singl. Tato skladba je vyjma kláves a srdceryvného zpěvu charakterizována také údernými beaty na začátku písně a během refrénu. Pokud jste tuto skladbu během uplynulého roku zaslechli, jistě víte jakou část melodie mám na mysli.

Už na začátku září, když Taylor Swift představila další skladbu z alba Reputation a to …Ready for it?, německé média (bild, wdr, rapupdate) ihned zaujala hudební podobnost mezi jinak tak nesourodými umělci. Počáteční melodie …Ready for it? zní úplně přesně jako úderné beaty v Lang lebe der Tod (zhruba od 1:05). Samotný rapper si všiml podobnosti obou písní po tom, co zpěvačka 3. září zavěsila teaser video na svůj Twitter.

Nejspíš se nikdy nedozvíme jak to tenkrát bylo a jestli je opravdu náhoda, že hudební hvězda takového formátu zkopírovala významnou melodii oblíbeného německého rappera. Jak moc se obě písně podobají si můžete porovnat sami níže.

Zdroj úvodní fotky: Twitter Caspera

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *